Başakşehir Bilgisayar Alan Yerler - bizden fiyat almadan ürünlerinizi satmayın.

iPhone 3 Alan Yerler


Çağrı At Mesaj Bırak Telegram

Apple’ın 9 Haziran 2008′de WWDC etkinliğinde tanıtılan iPhone 3G, esasında 3G destekleyen ve biraz daha ilerletilmiş bir iPhone modeli oldu diyebiliriz. Pek çok önemli avantajını iOS güncellemesiyle alan ürün, tasarım olarak ve teknik özellikler olarak keskin bir farklılık sunmuyordu. İlk iPhone modelindeki metal kaplamaya yer verilmeyen iPhone 3G, arka tarafında parlak ve sert plastik malzemeyi kullanıyordu. Siyah ve beyaz seçeneği olan cihazın sadece arka kasa rengi değişiyordu. Yani beyaz iPhone 3G alsanız bile ön yüzü siyah kalmaya devam ediyordu. Bu yüzden siyah sürüm daha çok satılmıştı.

8 Haziran 2009‘da üçüncü nesil iPhone olan iPhone 3GS Apple WWDC etkinliğinde tanıtıldı. iPhone 3G ile aynı fiziksel özelliklere sahip ürün, sadece donanımsal değişimler sebebiyle 2 gram kadar daha ağırdı. iPhone 3GS, iOS 3 ile beraber piyasaya sunulmuştu. Daha sonra iOS 6.1.6 sürümüne kadar güncelleme almaya devam etti. Hala aktif olarak epey kullanıcı iPhone 3GS kullanmaya devam ediyor. Eskimiş ARM11 mimarisi yerine zamanına göre güncel olan ARM Cortex A8 mimarisini kullanan tek çekirdekli 600 MHz hızında çalışan işlemci, grafik birimi olarak da PowerVR SGX535‘i kullanıyordu. Yılına ve kullanıldığı ekran çözünürlüğüne göre güçlü bir donanıma sahip olan iPhone 3GS, RAM seviyesini de iki katı yukarıya taşıdı. 128 MB yerine 256 MB RAM ile gelen ürün, 32 GB‘lık depolama seçeneğiyle de farkını ortaya koymuştu. Yine 3.5 inçlik 16 milyon renk destekli 320 x 480 piksel çözünürlüğündeki kapasitif ekranın kullanıldığı cihazda, kamera 2 Mepapikselden 3.2 Megapiksel seviyesine çıkarıldı. iPhone ve iPhone 3G modellerinde ilk çıktığı zaman video kayıt özelliği bulunmuyordu fakat iPhone 3GS, 480p 30 FPS video kayıt yapabiliyordu. Pil ömründe de iyileştirmeler sunan cihaz, konuşma süresini 12 saate, müzik oynatma süresini ise 30 saat seviyesine kadar çıkartmıştı.

İkinci el iPhone 3 alan yerler dendiğinde akla gelen ilk isim olan Kapıdasat ile ikinci el iPhone’unuzu değerinde kapıda satın.